hydrolaty w ciazy

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą wykorzystywane, bo mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i odpowiednio ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Bezbłędnie łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku czy też rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one nadzwyczaj łagodne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba przystosować według ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, jednakowoż oraz o naturę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.