Informator dla kobiet

Przebojowa na emeryturze
Wiek tak w zasadzie to jedynie liczba. Możesz posiadać 55 lat, jednak wyglądać na 40 i czuć się na 35. Jednakowoż możesz także posiadać 50 lat, jakkolwiek wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak przyzwoicie dbasz o własne ciało i co robisz, aby pozostać aktywną.

sprawy dla kobiet

Aktywność fizyczna – czy już za późno, aby zacząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, wiele osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 lub też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych brakiem aktywności oraz ogólnie spowodować, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla pań na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna postać traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, że nie musisz godzić się na tak postępującą utratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom masz prawo przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na poprawie masy mięśniowej i siły. Niektóre rodzaje ćwiczeń mogą też pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie treningów obciążających, które namawiają Cię do działania mimo siłom grawitacji, może poprawić gęstość kości i zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze oraz innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, potrafią one też mocno zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak wzrost masy ciała.