Kraków przyjazny przedsiębiorcom

Najważniejszym spośród trudnych przeszkód w lwiej części miast w Polsce jest transport. Nasze miasta nie są dostosowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost ilości aut na polskich ulicach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych inwestycji jakie powinno rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie mieszkańców a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Wśród pozostałych lokalizacji, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz rozwój dróg potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni elektryczną siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi drogami i remonty już powstałych tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby było lepiej, trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski program
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne drogi, ale również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.