mięśnie kegla jak ćwiczyć

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla ćwiczenia

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one porządnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z od czasu do czasu można też trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego należałoby ćwiczyć dalej, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach i punktach sprzedaży wolno aktualnie nabyć wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają fenomenalne rezultaty. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Damy, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to wynik w czasie porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się również kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.