Najlepsze centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Aktualnie kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka ginekolog

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na kompetentną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wobec tego także kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez zawodowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jakkolwiek w głównej mierze również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje mnóstwo radości, ale również o jego zdrowie trzeba zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, skutkiem tego także zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są fenomenalne warunki lekarskie. Lekarze dbają nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jakkolwiek również o ich komfort i odpowiednie samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.