Zdrowy seks

Współżycie w dojrzałym wieku
Przeciętna dama wstąpi w menopauzę około 50-tych urodzin, a symptomy nie ograniczają się do uderzeń gorąca oraz nocnych potów. Mniej znany problem suchości pochwy może oddziaływać na panie w wieku okołoporodowym i pomenopauzalnym w sypialni i poza nią, a wiele osób nie chce o tym rozmawiać z najbliższymi towarzyszami, a nawet doktorem.

seks kobiety

W jaki sposób menopauza wpływa na seks?
Wraz z utratą wilgoci kobiety są w stanie również doznać:

•    przerzedzenia ścian pochwy.
•    zmiany elastyczności tkanki pochwy.

Damy te są w stanie potrzebować znacznie więcej czasu na podniecenie, a stosunek może stać się boleściwy. Można to polepszyć za pomocą przeróżnego typu środków nawilżających, wobec tego zachęca się do ich wykorzystywania podczas każdego spotkania seksualnego. Najlepiej omów te opcje ze swoim doktorem, by odszukać bardzo dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Potrzeba gorącego seksu w wieku dorosłym – co z nią?
Apetyt zmysłowy może się pojawiać oraz zanikać – nie ma wzorca dla tego, jaki poziom pożądania jest typowy. Nie jest to tak bezproblemowe do oszacowania, jak częstotliwość seksu bądź orgazmu. Małe pożądanie jest niezmiernie częste u pań – nawet 40 procent może posiadać z tym do czynienia i to dowolnym momencie swojego życia. Zagadnienia te są w stanie się różnić w zależności od wieku i nie ograniczają się do menopauzy. W rzeczywistości niektóre kobiety mogą odczuwać zwiększone pożądanie w okresie menopauzy, albowiem czują się wyzwolone z menstruacji i zmartwień powiązanych z zajściem w ciążę. Nie ma na to reguły, istotne jest, żeby zrozumieć siebie oraz swoje potrzeby jak najlepiej.